Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
3064373

Statystyki

 

Ogłoszenia parafialne

 

12.08.2018r. – XIX Niedziela zwykła

 

1.Bardzo dziękujemy rodzinom z Olempina za wczorajsze porządki w kościele i za ofiary na kwiaty. W sobotę po Mszy św. wieczorowej prosimy kolejne rodziny z Olempina: państwa Gąszczyk, Sobocińscy, Fuks, Pecio, Pawłot, Pecio.

 

2.W imieniu ks. Abpa składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.

 

3.Jutro 13 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 1730.

 

4.We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, wielkiego czciciela Matki Bożej. Dzień modlitw za pomordowanych w więzieniach, obozach i łagrach.

 

5.W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Przynosimy ze sobą wiązanki (wianki) zbóż, ziół i owoców do poświęcenia. Jest to zarazem święto państwowe – Dzień Wojska Polskiego.

 

6.W sobotę 18 sierpnia o godz. 1000 próba scholi w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkie „Aniołki”.

 

7.Wójt Gminy Markuszów i mieszkańcy sołectwa Wólka Kątna zapraszają wszystkich na Dożynki Gminno-Parafialne, które rozpoczną się w niedzielę 19 sierpnia o godz. 1200 Mszą św. w Domu Ludowym w Wólce Kątnej.

 

8.Komunikat Metropolity Lubelskiego
Umiłowani w Chrystusie Panu! 
Bieżący rok duszpasterski upływa pod znakiem szczególnej uwagi skierowanej w stronę młodzieży. W październiku odbędzie się w Rzymie Synod Biskupów poświęcony duszpasterstwu młodych pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.” W poszczególne dni Synodu będziemy gromadzić się na modlitwie w różnych kościołach archidiecezji. Cieszymy się zapałem ewangelizacyjnym, który cechuje wielu młodych formujących się w różnych wspólnotach kościelnych. Tych młodych apostołów otaczamy modlitwą podczas tegorocznej czterdziestej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystko po to, aby odkrywali skarb wiary, pragnęli go pomnażać i dzielić się nim z innymi. W tym celu organizowane jest także spotkanie młodych naszej archidiecezji w Garbowie. Odbędzie się ono w dniach 23-26 sierpnia pod hasłem „Teraz ON”.   
Zachęcam wszystkich młodych z archidiecezji do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Przez was kieruję zaproszenie także do waszych koleżanek i kolegów, którzy z dystansem traktują Chrystusa i Jego Kościół. Zaproście ich do Garbowa i przyjedźcie razem. Serdeczną prośbę o umożliwienie młodym uczestnictwa w spotkaniu kieruję do rodziców, kapłanów, katechetów oraz liderów wspólnot formacyjnych. Niech to diecezjalne radosne święto wiary odmładza nasz Kościół i rozbudza zapał niesienia Dobrej Nowiny wszystkim ludziom. Nie ustajemy także w modlitwie o nowe i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Niech nigdy nie braknie odważnych głosicieli wiary i wiernych świadków miłości!        
Polecając was macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Bożej Wniebowziętej, wszystkim z serca błogosławię.   
Wasz biskup Stanisław

 

9.Pomódlmy się za poległych w Powstaniu Warszawskim.

 

Dzisiaj jest

piątek,
17 sierpnia 2018

(229. dzień roku)

Święta

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Jacka, prezbitera

Czytania liturgiczne

Słuchamy Biblii