09 grudnia 2018r. – II Niedziela Adwentu

1.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w naszych adwentowych rekolekcjach: dorosłym, młodzieży i dzieciom. Dziękujemy za modlitwę, słuchanie słowa Bożego, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, za jabłka i ciasto. Dziękujemy Dyrekcji szkoły, państwu Wychowawcom i Nauczycielom, a także pani Katechetce za umożliwienie uczniom udziału w rekolekcjach, za troskę, organizację, opiekę i pomoc. Niech ten czas wyda w naszym życiu dobre owoce.

2.Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w roratach – tych wieczornych w poniedziałek i środę, ale szczególnie za udział w tych piątkowych wczesnym rankiem. Wielu z nas wstało by razem z dziećmi jeszcze w ciszy i mroku razem czuwając modlić się. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze mają kłopot z wyjściem z łóżka. Zróbcie to dla Pana Jezusa.

3.Bardzo dziękujemy rodzinom z Gór – Stara Wieś za wczorajsze porządki w kościele i za ofiary na kwiaty. W sobotę po Mszy św. wieczorowej prosimy kolejne rodziny z Gór – Stara Wieś: Kozak, Gąsik, Bogusz, Pęcuła, Smolarz.

4.Można w zakrystii zgłaszać również osoby chore, które przed świętami chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną w piątek – 14 grudnia.

5.Zachęcamy do lektury: Niedzieli, Gości Niedzielnego.

6.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Seminarium Duchowne w Lublinie. Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom bezimiennym za ofiary na remont kościoła.

7.Bóg zapłać za rozniesienie opłatków w Olempinie p. Mieczysławowi Jańczakowi oraz mieszkańcom za złożone ofiary.

8.Sprawy gospodarcze. W ostatnim czasie zakończone zostały prace przy attyce. Od strony wschodniej rozebrane są już rusztowania i widać jak docelowo będzie wyglądała. Została wreszcie wykonana także więźba dachowa, z którą było trochę kłopotu ze względu na duże uszkodzenia krokwi. Odeskowany i zabezpieczony jest już strych nad prezbiterium i w tym tygodniu blacharze będą układali blachę. Odbiór prac przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zaplanowany na koniec grudnia. Również w kościele zostały wykonane pewne prace. Od pewnego czasu używana jest chrzcielnica, to najstarszy zabytek w naszym kościele. Znalazła znowu swoje właściwe przeznaczenie – przy niej udzielany jest chrzest. W prezbiterium zostało przygotowane tzw. miejsce przewodniczenia skąd kapłan przewodniczy mszy św. (rozpoczyna ją i kończy). Pewnie także już się zorientowaliśmy, że sukcesywnie zostały zakupione i wymienione mikrofony, wzmacniacz. Jeszcze zostaną zakupione i podłączone nowe głośniki na zewnątrz kościoła. Po prawie 30 latach była to konieczna inwestycja. Koszt nagłośnienia to 7218,75 zł.

9.W piątek był pogrzeb śp. Marka Żaby z Lublina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10.Dziękujemy za dzisiejszą wspólną modlitwę i życzę dobrego i pięknego dnia. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami i nam błogosławi na czas wypełniania codziennych obowiązków.

poniedziałek,
10 grudnia 2018