24.04.2016r. – V Niedziela Wielkanocna

Zapowiedzi przedślubne:

Monika Walasek, panna z Pachnowoli, parafii Góra Puławska
Kamil Andrzej Jasiocha, kawaler z Kłody, parafii tutejszej

1.Dziękujemy serdecznie rodzinom, które w wczoraj sprzątały kościół oraz za ofiary na kwiaty. Za tydzień, w sobotę zapraszamy c.d. rodzin z Łan: Mańko, Sumorek, Szymańscy, Żaba, Wójcik, Peresiak (nr 68 – 74).

2.Doroczna Msza św. na cmentarzu w wigilię odpustu w kościółku (św. Stanisława bpa – 8 V) będzie odprawiona w przeddzień odpustu, w sobotę 7 V o godz. 1200. Serdecznie zapraszamy.

3.W imieniu wszystkich kleryków oraz ks. Rektora WSD w Lublinie składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszego Seminarium.

4.Komunikat Metropolity Lubelskiego w sprawie pomocy humanitarnej dla Ukrainy
Umiłowani w Chrystusie Panu!      W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z apelem o pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Podczas modlitwy Regina coeli mówił: „Myślę w szczególności (…) o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych wrogością, która spowodowała już śmierć kilku tysięcy osób, oraz o tych, ponad milionie, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem”.
Z woli Następcy Świętego Piotra w kościołach katolickich Europy w dniu dzisiejszym organizowana jest zbiórka pieniędzy jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ukrainy,  ofiarami agresji i konfliktu, który – przez wielu zapomniany – wciąż trwa. Zachęcam wiernych Archidiecezji Lubelskiej do włączenia się w zainicjowane przez Ojca Świętego dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu. Na ten cel przeznaczone będą ofiary zbierane dzisiaj do puszek.
Niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serc i miłosierdzie okazywane naszym braciom po tamtej stronie granicy.
Wasz biskup Stanisław

5.W niedzielę 1 maja w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – IV Kiermasz Roślin Ozdobnych w godz. 800 – 1600.

6.W każdy poniedziałek w Urzędzie Gminy (u nas w Markuszowie) doradca LODR w Końskowoli służy pomocą w wypełnianiu wniosków o dopłaty obszarowe.

7.Prasa religijna: o cudzie eucharystycznym w Legnicy; współcześni męczennicy i ich oprawcy; ŚDM – czy pojedziesz? reforma radia i telewizji; o 1050 rocznicy chrztu Polski, święty rok miłosierdzia. Jest również nowy MGN poświęcony rocznicy chrztu Polski.

8.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Marianna Poleszak z Kalenia. Pogrzeb jutro o godz. 1500.
+ Mieczysława Gąszczyk z Kol. Góry. Pogrzeb jutro o godz. 1200.
Pomódlmy się w ich intencji.

piątek,
29 kwietnia 2016

Piatek. Swieto sw. Katarzyny Sienenskiej, dziewicy i doktora Kosciola.