28.08.2016r. – XXII Niedziela zwykła

1.Intencje dla Kółek Różańcowych na miesiąc wrzesień:
Ogólna:
Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.
Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

2.Dziękujemy serdecznie rodzinom z Łan n/szosą, które wczoraj sprzątały kościół i za ofiary na kwiaty oraz wczorajszym ślubnym za kwiaty do kościoła. Za tydzień prosimy c.d. rodziny z Łan n/szosą: Zasada, Gawron, Dekundy, Prażmo, Wójtowicz (nr 12 – 18).

3.Serdeczne „Bóg zapłać” p. wójtowi naszej Gminy i mieszkańcom sołectwa Zabłocie za zorganizowanie w minioną niedzielę pięknych dożynek gminno-parafialnych, a poszczególnym wioskom za wykonanie pięknych wieńców dożynkowych.

4.Za tydzień – w sobotę 3 września i w niedzielę 4 września doroczne uroczystości XXXVIII rocznicy koronacji Figury Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Tradycyjnie, jak co roku, w przyszłą niedzielę 4 IX wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Wąwolnicy o godz. 600 sprzed kościoła parafialnego. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do udziału w niej.

5.W tym tygodniu wypada I-piątek i I-sobota miesiąca. W I-czwartek pamiętajmy w naszych modlitwach, by prosić Boga o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6.Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w najbliższy czwartek 1 września Mszą św. o godz. 800 w kościele – serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców. Po Mszy św. ciąg dalszy w szkole.

7.W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone są na „Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.

8.Nasza parafia wraz z Caritas diecezjalnym ufundowała 11-dniowe kolonie w Firleju dla 8 ministrantów z naszej parafii.

9.Dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane do puszki ofiary na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

10.Prasa religijna: spowiedź św. jest lekarstwem; co nam daje modlitwa? niemieckie zbrodnie II wojny światowej; uroczystości odpustowe w Wąwolnicy; czy islam jest zagrożeniem? owoce ŚDM.

11.W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Grzegorz Korzonek z Markuszowa, którego pogrzeb odbędzie się w środę 31 sierpnia o godz. 1500.
Pomódlmy się w jego intencji.

poniedziałek,
29 sierpnia 2016