Ogłoszenia parafialne

19.10.2014r. – XXIX Niedziela zwykła

1.Dzisiaj doroczne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

2.W imieniu ks. Arcybiskupa składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby misji. Przez cały tydzień (Tydzień Misyjny) na nabożeństwach różańcowych zbiórka ofiar do puszki na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego” – dzieci polskie dzieciom w Afryce.

3.Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości jubileuszowe 300-lecia Seminarium Duchownego w Lublinie.         
Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia! Trzysta lat temu, 8 października 1714 r., powołane zostało do życia Seminarium Duchowne w Lublinie. Od tego czasu na historycznym Żmigrodzie kształcą się przyszli kapłani podejmujący pracę duszpasterską w archidiecezji i na całym świecie. Seminarium, nazywane sercem diecezji, zawsze pozostaje w centrum naszej wspólnej troski i modlitwy.    
Pragnę gorąco zaprosić na centralne obchody jubileuszowe, które odbędą się w sobotę, 25 października br. Najważniejszą ich częścią będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana o godz. 1900 w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Abpa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Gorąco zachęcam kapłanów, siostry życia konsekrowanego i wiernych świeckich do wzięcia udziału w liturgii dziękczynnej za pokolenia wychowawców, profesorów i alumnów naszego Seminarium. Ufam, że uroczystości jubileuszowe zmobilizują liczne grono diecezjan do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich.      
W oczekiwaniu na wspólne świętowanie z serca wszystkim błogosławię 
Wasz Biskup Stanisław

4.W środę 22 X wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II oraz 3 rocznica ingresu do Archikatedry lubelskiej ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.

5.Przyszła niedziela 26 X to uroczystość liturgiczna poświęcenia własnego kościoła (1690 r.).

6.Prasa religijna: o beatyfikacji papieża Pawła VI; modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II; 30 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki; troska o rodzinę; siła modlitwy różańcowej; 300 lat Seminarium Duchownego w Lublinie.

7.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:   
+ Genowefa Wójcik z Kłody,       
+ Maria Taracha z Gór,      
+ Helena Wójcik z Kłody.  
Pomódlmy się w ich intencji.

 

Dzisiaj jest

czwartek,
23 października 2014

(296. dzień roku)

Święta

św. Jana Kapistrana, kapłana - wspomnienie dowolne

Dziś także:
Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Imieniny:
Seweryna, Teodora