Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
3192123

Statystyki

 

Ogłoszenia parafialne

 

21 października 2018r. – XXIX Niedziela zwykła

 

1.Bardzo dziękujemy rodzinom z Zabłocia za wczorajsze porządki w kościele i za ofiary
na kwiaty. W sobotę po Mszy św. wieczorowej prosimy kolejne rodziny z Zabłocia: państwa Próchniaków, Stachyrów, Miazków, Marciniaków, Banaszków.

 

2.Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień misyjny. W modlitwie, szczególnie różańcowej, pamiętajmy o misjonarzach duchownych, zakonnych i świeckich i o tych wśród których oni pracują. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii misjonarza, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem misyjnym. Dzieci zapraszamy szczególnie na mszę św. o godz. 1200.

 

3.W dniu dzisiejszym odbywa się w całej Polsce liczenie wiernych przystępujących do Komunii św. oraz uczestniczących we mszy św.

 

4.Dzisiaj dzień naszej odpowiedzialności za najbliższy świat, świat który nas otacza, za naszą małą Ojczyznę. Dojrzałość wyraża się w tym, że umiemy nie tylko mówić (czasem dużo…, za dużo…), ale kiedy zajdzie potrzeba brać sprawy w swoje ręce. Na szczęści nie musimy naszej postawy dzisiaj udowadniać stając w obronie, walcząc na froncie, oddając swoje życie. Ale byśmy mieli prawo kiedyś do narzekania musimy spełnić dwa warunki… dzisiaj spełnić swój obowiązek, a każdego dnia modlić się o mądrość dla tych, którym zaufaliśmy…

 

5.Bóg zapłać mieszkańcom Łan i Kalenia za postawienie nowych krzyży i za wtorkową piękną modlitwę i poświęcenie.

 

6.Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Robiąc porządki na grobach naszych zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci we właściwe miejsca. Wielokrotnie zdarza się, że zostawiamy je pod murem, albo „na brzegu” śmietnika. Starajmy się tak je zostawiać aby śmietnik mógł się cały wypełnić. Jeśli zostawimy śmieci „na brzegu” wtedy wiele miejsca pozostaje niewykorzystane.

 

7.Trwają prace remontowe przy kościele. Został już uporządkowany chodnik przed kościołem i będzie można korzystać z furtki od strony ul. Łany, oczyszczona i zabezpieczona została attyka czyli ściana łącząca dach nad prezbiterium i nawą. W tej chwili wykonywane są prace związane z odtwarzaniem gzymsów. Po zakończeniu tych prac będzie można położyć nowe tynki i pomalować tą część na docelowy kolor. Na zdjęciu widzimy jaka będzie kolorystyka całego kościoła po zakończeniu wszystkich prac… Rozpoczęły się również prace przy dachu. Została zdjęta bracha nad zakrystiami oraz nad prezbiterium. W dużej części kontrukcja drewniana więźby dachowej wymaga jednak wymiany szczególnie nad małą zakrystią oraz nad prezbiterium. W jakim stanie były elementy drewniane możemy zobaczyć przed kościołem gdzie przy bramie ułożone są niektóre krokwie. W tym tygodniu przywieziona zostanie ostatnia już część potrzebnego drzewa i cieśle przystąpią do odtwarzania więźby nad północną zakrystią oraz na prezbiterium. Zakupiona jest również blacha i kładziona jest nad zakrystią południową czego efekt myślę, że za parę dni będziemy mogli zobaczyć. Bardzo prosimy wszystkich o modlitwę, aby pogoda pomogła nam dokończyć prace do 30 listopada, ponieważ do tego momentu został wydłużony czas ich wykonania.

 

W związku z tymi pracami zapłacony został drugi rachunek w wysokości 184 500 zł. Są to jeszcze środki, które parafia otrzymała jako dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niebawem jednak będziemy musieli uruchomić kredyt, aby pokryć część kosztów remontu, które są tzw. „wkładem własnym”. Wystarczy…

 

8.Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w poprzednią niedzielę z przeznaczeniem na utrzymanie naszej parafii, do puszki na Dzieło nowego tysiąclecia oraz za ofiary bezimienne na prace remontowe.

 

9.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do siebie śp. Wandę Kuflewską, z Barłogów, przeżyła lat 86 oraz Marię Pecio, lat 62, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 1430.

 

10.Niech Pan Bóg obdarza wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Parafian swoimi łaskami.

Dzisiaj jest

niedziela,
21 października 2018

(294. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Czytania liturgiczne

Słuchamy Biblii