Ogłoszenia parafialne

29.11.2015r. – I Niedziela Adwentu

1.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła wczoraj mieszkańcom Gór – Stara Wieś oraz za ofiary na kwiaty. Na sobotę za tydzień zapraszamy c.d. rodzin z Gór – Stara Wieś: Abramek, Stolarczyk, Kamińska, Grzegorczyk, Szymański, Dados, Kozak, (nr 23 – 33).

2.W naszej parafii rekolekcje adwentowe rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do wtorku 1 XII włącznie. Porządek rekolekcji kliknij tu...

3.Dziękujemy serdecznie p. Grzegorzowi Zgodzińskiemu elektrykowi z Markuszowa za prace przy instalacji elektrycznej na plebanii.

4.W niedziele Adwentu po Mszy św. o godz. 1200 będą odbywały się konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych.

5.W zakrystii są kalendarze katolickie na nowy rok 2016 w cenie 5 zł.

6.W roku 1050 rocznicy chrztu Polski, w pierwsze niedziele miesiąca będą odbywały się specjalne nabożeństwa jubileuszowe. Pierwsze takie nabożeństwo odbędzie się za tydzień w I Niedzielę grudnia.

7.W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Kto odbywa spowiedź w te dni – ważna jest spowiedź rekolekcyjna.

8.Dzisiaj będą jeszcze rozdawane karty „Pomodlę się za Ciebie” (prosimy dostarczyć do następnej niedzieli) i będą odczytywane w następną niedzielę 6 XII (o godzinie zaznaczonej na kartce).

9.Przez wszystkie niedziele Adwentu będą zbierane ofiary do puszek na akcję Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Gwiazdka Nadziei”.

10.W przyszłą niedzielę będą też zbierane ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

11.5 XII w Peru odbędzie się beatyfikacja dwóch misjonarzy franciszkańskich – o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Ponieśli oni śmierć męczeńską z rąk terrorystów z Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak” dnia 9 VIII 1991 roku w peruwiańskiej miejscowości Pariacoto w Andach. O. Zbigniew i o. Michał będą pierwszymi polskimi misjonarzami-męczennikami, którzy zostaną wyniesieni na ołtarze. Więcej informacji o ich życiu i męczeństwie można znaleźć w gablocie oraz na stronie www.meczennicy.franciszkanie.pl

12.Firma SZKOLTEX Centrum Usług BHP i Kadr z Lublina organizuje obowiązkowe szkolenie skierowane do rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin (szkolenie chemizacyjne), które odbędzie się w dniu 2 XII 2015 r. o godz. 900 w Gminnym Ośrodku Kultury w Markuszowie. Szkolenie kończy się egzaminem państwowym i wydaniem zaświadczeń, które ważne są przez okres 5 lat. Koszt wynosi 85 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisywanie się pod numerami telefonów podanymi na plakacie.

13.Za pozwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wycinane są niektóre drzewa przy kościele parafialnym i przy kościółku, które stanowią zagrożenia z racji na zły stan albo na przeszkodę przy przyszłych pracach remontowych.

14.Organizacyjny Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” dziękują wszystkim, którzy składają dzisiaj dary przed kościołem.

15.Prasa religijna: jaki powinien być Adwent; o zamachach terrorystycznych islamistów; o papieskiej pielgrzymce do Afryki; o programie nowego polskiego rządu; o współczesnych polskich męczennikach.

16.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:  
+ Marianna Pecio z Łakoci.
Pomódlmy się w jej intencji.

 

Dzisiaj jest

środa,
02 grudnia 2015

(336. dzień roku)

Święta

bł. Rafała Chylińskiego, kapłana - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Balbiny, Pauliny

Czytania liturgiczne

Słuchamy Biblii