17 listopada 2019r. – XXXIII Niedziela zwykła

1.      Bardzo dziękuję rodzinom z ul. Ogrodowej za wczorajsze porządki w kościele i za ofiary na kwiaty. W sobotę po mszy św. wieczorowej prosimy kolejne rodziny państwa: Kazimierczaków; Szewczyków; Jaszczewskich; Jaszczewskich; Pawłowskich.

2.      Gorąco dziękuję wszystkim za udział w uroczystościach związanych ze świętem niepodległości. Za udział w modlitwie na cmentarzu, we mszy św w intencji Ojczyzny, a także w świątecznym programie przygotowanym przez uczniów naszej szkoły oraz w festiwalu piosenki religijnej. Dziękuję tym, którzy w różny sposób włączyli się w przygotowania tego wydarzenia Pracownikom Domu Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych, Dyrekcji oraz Nauczycielom, Strażakom, Rodzicom dzieci i młodzieży. Miło mi poinformować, że nasze małe Aniołki zajęły III. miejsce, a duże Aniołki II. miejsce w festiwalowej rywalizacji. Wszystkim dziękuję za to piękne świętowanie.

3.      W najbliższą niedzielę - 24 listopada, będzie miała miejsce już 27. ogólnopolska akcja charytatywna „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Pół godziny przed każdą mszą świętą wolontariusze i przyjaciele akcji będą zbierali tylko i wyłącznie dary rzeczowe: zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową, ziemiopłody, środki czystości. Dary przekazane zostaną rodzinom potrzebującym z terenu naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

4.      Ze spraw duszpasterskich:

·        Przyszła niedziela to ostatnia niedziela w roku liturgicznym – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zbliża się zatem czas Adwentu. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 7.30 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które przez radnych będą roznoszone do naszych rodzin. Wszystkie ofiary serca z tej racji złożone przez parafian są przeznaczone na prace remontowe prowadzone w naszej wspólnocie.

·        Już dzisiaj informuję o rekolekcjach adwentowych, które w tym roku będą w dniach od 1 do 3 grudnia (szczegółowy program na tablicy ogłoszeń). Tak zorganizujmy sobie czas naszych zajęć, abyśmy mogli jak najliczniej uczestniczyć w rekolekcjach oraz skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje prowadził będzie znany nam już ks. Jerzy Ćwik - pracownik Sądu Biskupiego w Lublinie.

·        Tradycyjnie w czasie Adwentu chcemy oddawać cześć Najświętszej Maryi Pannie w czasie mszy roratniej. Roraty będą we środę oraz w piątek o godz. 6.45. Zapraszam to tego wspólnego przeżywania tego wyjątkowego czasu. Dzieci zapraszam na roraty z lampionami. Po roratach wszystkie dzieci zostaną zaprowadzone do szkoły i w świetlicy zapraszamy na ciepłą herbatę i coś do herbaty.

·        Od 1 grudnia (I Niedzieli Adwentu) rozpoczną się nauki przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkania będą się odbywały w każdą niedzielę Adwentu. Pierwsze spotkanie 1 grudnia po mszy św. o godz. 12.00.

5.      Ze spraw gospodarczych:

·        W ostatnich dniach października został złożony wniosek o dofinansowanie prac remontowych na przyszły rok. Chcielibyśmy przeprowadzić remont wież kościoła.

·        Jeszcze w tym miesiącu zostanie złożony kolejny wniosek o dofinansowanie wymiany okien, a jeszcze trwają prace przy dokumentacji dotyczącej rewitalizacji i częściowej wymiany drzwi w kościele.

·        W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace rewitalizacyjne w pomieszczeniach starej obory. Korzystając z dobrej pogody chcemy jeszcze przed zimą wykonać niezbędne prace tak, aby można było w przyszłości wykorzystać te pomieszczenia na garaż i magazyn dla sprzętu parafialnego oraz dekoracji. Konieczne jest tam wykonanie prac elektrycznych oraz murarskich. Dziękuję panu Adamowi Próchniakowi za wykonanie prac ziemnych przy przeciągnięciu kabla elektrycznego.

6.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za dzisiejsze ofiary na utrzymanie naszej parafii. Bardzo dziękuję za bezimienną ofiarę na remont naszego kościoła.

7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysława Kowalskiego, z kol. Bronice, przeżył lat 79 jego pogrzeb odbył się w Kurowie oraz śp. Henryka Kołodzieja z Łąkoci, przeżył 79 lat. Wieczny odpoczynek…

8.      Dziękuję za dzisiejszą wspólną modlitwę i życzę dobrego świątecznego dnia. Niech Pan Bóg obdarza wszystkich swoimi łaskami i nam błogosławi na każdy dzień naszego życia.

czwartek,
21 listopada 2019