07.02.2016r. – V Niedziela zwykła

Zapowiedzi przedślubne:

Agata Angelika Osuch, panna z Markuszowa, parafii tutejszej
Jakub Adam Rozpędowski, kawaler z Gór, parafii tutejszej

1.Dziękujemy serdecznie rodzinom z Gór, które wczoraj sprzątały kościół i za ofiary na kwiaty. Za tydzień zapraszamy rodziny z Kol. Bronice: Skoczylas, Nowakowscy, Osipiuk, Drozd, Pardyka, Wręga, Bieniek, Serewa (nr 13 – 24).

2.W imieniu ks. Abpa składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, które złożymy dzisiaj do puszki (po wyjściu z kościoła) na tzw. „Fundusz Wschodni” – pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3.Najbliższa środa – tzw. Popielcowa, rozpoczyna Wielki Post. Jest to czas wewnętrznego i zewnętrznego wyciszenia. Nie organizuje się wesel i zabaw. Organizowane są natomiast w Kościele specjalne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
W naszej parafii Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630.
Gorzkie Żale
– w każdą niedzielę o godz. 1630.
Serdecznie zapraszamy.

4.W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – tzn. ilościowy i jakościowy. Obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 800, 930, 1700 (w kaplicy w Zastawiu o godz. 1530).

5.Przez cały Wielki Post, w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1200 będą się odbywały konferencje przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych, którzy planują w najbliższym półroczu zawrzeć sakrament małżeństwa na te konferencje.

6.Na czas Wielkiego Postu wyłożona zostanie w kościele Księga Trzeźwości. Zachęcamy wiernych, aby swoim podpisem zaświadczyli o trzeźwości w tym świętym czasie. Nie znaczy to, że problem alkoholowy musi dotyczyć koniecznie nas, ale może w intencji kogoś, kto ma z tym problem i nie może sobie sam poradzić.

7.W najbliższy piątek pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

8.Obecny tydzień (od 7 do 14 II) to 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tym problemie.

9.W czwartek 11 II – w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O godz. 1200 Msza św. w intencji chorych i cierpiących wraz z udzieleniem sakramentu chorych. Postarajmy się tego dnia przywieźć naszych chorych do kościoła. Można też zaprosić księdza z Komunią św. i namaszczeniem do domu (o ile nie można przywieźć chorego do kościoła).

10.Prasa religijna: jakie znaczenie ma Wielki Post; o powołaniu kapłańskim i zakonnym; troska obecnego rządu o Ojczyznę, rodzinę i państwo; 5 rocznica śmierci Abpa Józefa Życińskiego; walka o małżeństwo i rodzinę; rola Powstania Styczniowego w historii Polski.

11.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Teresa Michalak z Markuszowa.
+ Marcin Czajkowski z Markuszowa. Pogrzeb we wtorek w Kurowie o godz. 1400.
Pomódlmy się w ich intencji.

środa,
10 lutego 2016