26.06.2016r. – XIII Niedziela zwykła

Michał Piotr Rządkowski, kawaler z Zamościa, parafii Miłosierdzia Bożego

Patrycja Borzęcka, panna ze Skrudek, parafii Parafianka
Jakub Sternik, kawaler z Kłody, parafii tutejszej

1.Intencje dla Kółek Różańcowych na miesiąc lipiec:
Ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.
Misyjna:
Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.

2.ŚDM Lublin – Arena (stadion 23 VII) – zapisy dzisiaj i jutro u księży. Oprócz młodzieży mogą tez starsi.

3.Dziękujemy serdecznie rodzinom z Łan, które wczoraj sprzątały kościół oraz za ofiary na kwiaty. Za tydzień, w sobotę prosimy c.d. rodzin z Łan: Opolski, Dudzik, Batyra, Hanc, Pawelec, Wójcik (nr 12 – 18).

4.W środę 29 VI wypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. niedzielny. Wszystkie Msze św. w kościele parafialnym. Ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”.

5.W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

6.Prasa religijna: o ŚDM; papież w Armenii; Boże Miłosierdzie a polska; o bezpieczeństwie w Polsce i w Europie; wyjście Anglii z UE i co dalej? wakacje z Bogiem; w GN film o Bożym Miłosierdziu.

7.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Józef Adam Jóźwiak z Markuszowa,
+ Antonina Mazurkiewicz z Markuszowa, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1600.
Pomódlmy się w ich intencji.

niedziela,
26 czerwca 2016