28.06.2015r. – XIII Niedziela zwykła

Zapowiedzi przedślubne:

Ilona Wojcieszek, panna z Garbowa, parafii Garbów
Krzysztof Dąbrowski, kawaler z Bobowisk, parafii tutejszej

1.W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca.

2.W przyszłą niedzielę 5 VII – jako I Niedzielę miesiąca lipca – po Mszy św. o godz. 900 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Legion Maryi.

3.Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w porządku niedzielnym: o godz. 800, 930, 1200 i 1700 (w kaplicy w Zastawiu o godz. 1045). Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze”.

4.W piątek 3 VII uroczystości odpustowe w Archikatedrze lubelskiej w rocznicę tzw. „cudu lubelskiego” z 1949 r.

5.Prasa religijna: nowa encyklika papieska o ekologii; o zmaganiu ludzkości z władzą totalitarną; „wielki Boży plan dla Polski”; kto zapłaci za Światowe Dni Młodzieży w Polsce w roku 2016? rola prezydenta-elekta; „społeczeństwo płaci – o sytuacji w Rosji”.

6.W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Zofia Burek z Markuszowa,
+ Zofia Dybalska z Markuszowa.
Pomódlmy się w ich intencji.

30 czerwca 2015