19.04.2015r. – III Niedziela Wielkanocna

Grzegorz Zarzyka, kawaler z Barłóg, parafii tutejszej

Aldona Katarzyna Komsta, panna z Wólki Kątnej, parafii tutejszej
Adrian Dąbrowski, kawaler z Bobowisk, parafii tutejszej

1.W imieniu ks. Rektora i wszystkich kleryków naszego Seminarium Duchownego w Lublinie składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego Seminarium.

2.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 zebranie rodziców i dzieci I Komunijnych.

3.W niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

4.Ogłoszenie p. Wójta naszej Gminy:
Jutro, w poniedziałek będą podłączane nowe kolektory wodne, dlatego przez cały dzień nie będzie wody w kranach. Mieszkańcy naszej Gminy proszeni są, aby odpowiednio wcześniej zaopatrzyli się w wodę.

5.Archidiecezja Lubelska i Muzeum Lubelskie zapraszają do obejrzenia niezwykłej wystawy pt. „Biskupi lubelscy Marian Leon Fulman i bł. Władysław Goral – więźniowie Zamku Lubelskiego i obozu koncentracyjnego Sachsenhausen w 70 rocznicę śmierci”. Większość unikalnych fotografii i dokumentów, ukazujących dramatyczne wojenne losy obu biskupów, będzie można zobaczyć po raz pierwszy. Otwarcie wystawy odbędzie się na Zamku Lubelskim w czwartek, 23 kwietnia 2015 r. o godz. 1200. Wystawa będzie czynna do końca maja.

6.III Kiermasz Roślin Ozdobnych w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – 26 kwietnia (niedziela). Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej ośrodka.

7.Tydzień Biblijny w Kościele 19-26 IV 2015 r.

8.Uroczysty Koncert w Archikatedrze Lubelskiej 26 IV 2015 r. o godz. 2000 – w I rocznicę kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

9.W czwartek 23 IV uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika – głównego patrona Polski. Odpust w Garbowie o godz. 1200, a w sobotę 25 IV uroczystość św. Marka Ewangelisty.

10.Prasa religijna: 5 lat od tragedii smoleńskiej; św. Wojciech umocnił państwo i Kościół; pomoc świata dla Ukrainy; małżeństwo i rodzina – najważniejsza droga Kościoła. Jest MGN z pięknym plakatem.

11.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Stanisław Wójcik z Olempina,
+ Wiesława Burek z Markuszowa.
Pomódlmy się w ich intencji.

niedziela,
19 kwietnia 2015