Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1864805

Statystyki

 

Ogłoszenia parafialne

23.10.2016r. – XXX Niedziela zwykła

1.Dziękujemy serdecznie rodzinom z Łan n/szosą, które wczoraj sprzątały kościół i za ofiary na kwiaty. Za tydzień prosimy c.d. rodzin z Łan n/szosą: Stępień, Banach, Kukier Badora. Od najbliższej soboty prosimy do sprzątania w sobotę po Mszy św. wieczorowej.

2.W imieniu ks. Arcybiskupa składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby misji.

3.Przez cały tydzień na różańcu zbierane będą ofiary do puszki na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego” (dzieci polskie – dzieciom w Afryce).

4.W niedzielę za tydzień 30 X zapraszamy na Mszę św. o godz. 1200 wszystkie dzieci, które wykonały różańce na wystawę do kościoła. Otrzymają specjalne nagrody.

5.Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Do wszystkich rodzin zostały doręczone kartki wypominkowe z datą i godziną, kiedy będziemy modlili się za naszych zmarłych. Jeżeli ktoś potrzebowałby jeszcze kartek wypominkowych – to są w zakrystii.

6.Prosimy też o posprzątanie grobów w tym tygodniu. Śmieci wynosimy do 2 śmietników – z jednej i drugiej strony cmentarza. Prosimy nie wyrzucać śmieci za parkan. Postarajmy się wykonać te prace porządkowe do piątku, albowiem w piątek najbliższy będą wywożone śmieci. Przypominamy też o uregulowaniu opłat (kto jeszcze tego nie uczynił) – 10 zł od jednego grobu rocznie.

7.Prasa religijna: o narodowej pokucie; o Kongresie Kultury Chrześcijańskiej na KUL-u; Maryja wie czego nam potrzeba; „z rodziną 500+ do mieszkania+”; modlitwa różańcowa naszą siłą; modlimy się za misjonarzy i prosimy o powołania. Jest MGN dla dzieci ze specjalnym plakatem.

8.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:   
+ Stanisław Okoń z Kalenia,         
+ Julian Piech z Olempina.  
Pomódlmy się w ich intencji.

 

Dzisiaj jest

czwartek,
27 października 2016

(301. dzień roku)

Święta

Czytania liturgiczne

Słuchamy Biblii