30.08.2015r. – XXII Niedziela zwykła

1.Intencje dla Kółek Różańcowych na miesiąc wrzesień:
Ogólna:
Aby wzrastały możliwości kształcenia się i pracy dla wszystkich ludzi młodych.
Misyjna: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

2.We wtorek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 800, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich chętnych. Zachęcamy też uczniów, aby skorzystali z sakramentu pojednania, spowiedzi św., aby rok szkolny rozpoczynać w łączności z Bogiem. Po Mszy św. dalsze uroczystości w szkole. Dowóz uczniów będzie według rozkładu z ubiegłego roku.

3.W sobotę i niedzielę (5 i 6 IX) doroczne uroczystości w Wąwolnicy ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Tradycyjnie, jak co roku, w przyszłą niedzielę 6 IX wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Wąwolnicy o godz. 600 spod kościoła parafialnego. Serdecznie zachęcamy do udziału w niej.

4.W tym tygodniu wypada I-piątek i I-sobota miesiąca.

5.W przyszłą niedzielę, jako I-niedzielę miesiąca, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pielgrzymki do Wąwolnicy.

6.W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.

7.Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” (Europejski Fundusz na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich) organizuje spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Gminy Markuszów w dniu 8 września 2015r. w godz. 1630-1930 w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie. Zachęcamy mieszkańców naszej Gminy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

8.Prasa religijna: „czy idea referendum może zostać skompromitowana?”; czym jest wolność bez sprawiedliwości; NMP Kębelska zaprasza; o rocznicy powstania „Solidarności” i porozumieniach sierpniowych; 1 IX – dniem modlitw za wszystko stworzenie, świat i przyrodę, ogłoszony przez papieża Franciszka; w GN płyta „O naśladowaniu Chrystusa” oraz piękny, kolorowy MGN dla dzieci.

9.W minionym tygodniu odszedł z naszego Kościoła Lubelskiego do Pana
+ ks. kan. Józef Dobrowolski, długoletni proboszcz, a obecnie emeryt w parafii Polichna.
Pomódlmy się w jego intencji.

piątek,
04 września 2015