25.06.2017r. – XII Niedziela zwykła

Kamil Piotr Kaczyński, kawaler z Ostrołęki, parafii św. Franciszka

Sylwia Weronika Próchniak, panna z Zabłocia, parafii tutejszej
Daniel Wartacz, kawaler z Gutanowa, parafii Garbów

1.Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1700 będzie spotkanie jednego z ewangelizatorów z chętnymi do Oazy.

2.W sobotę po Mszy św. wieczorowej prosimy do sprzątania c.d. rodzin z ul. Krańcowej: Zgodzińscy, Kułaga, Serewa, Nowak.

3.Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała: naszej OSP, Legionowi Maryi, Kółkom Różańcowym, Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w pięknych strojach ludowych, młodzieży z KSM-u, dzieciom sypiącym kwiatki, ministrantom oraz za wykonanie pięknych ołtarzy i dekoracje domów.

4.Dziękujemy także serdecznie rodzicom młodzieży bierzmowanej za sprzątanie kościoła i wczorajszą dekorację oraz za współfinansowanie zakupu projektora do kościoła (rzutnika). Za adorację przy Krzyżu Trybunalskim oraz OSP za przeniesienie Krzyża. Państwu Opolskim z Markuszowa za udzielenie noclegu i gościnę dla 4 osób z grupy ewangelizacyjnej podczas misji, paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych za prowadzenie kuchni w czasie misji oraz pobytu ks. Arcybiskupa.

5.Serdeczne podziękowanie dla pań: Jolanty Pacuła, Doroty Ścibiorskiej, Emilii Stasiak, które przygotowują piękne dekoracje kwiatowe do kościoła na różne uroczystości, panu kościelnemu, panu organiście i jego żonie, panu szafarzowi Krzysztofowi Matraszkowi z Barłóg, pani katechetce Marii Zgodzińskiej. Dyrekcji szkoły i wszystkim nauczycielom oraz panu wójtowi i naszej Gminie za życzliwą współpracę i paniom dbającym o kwiaty przy kościółku. Wszystkim za wszystko, za chrześcijańską postawę i aktywność.

6.Zapraszamy na próby scholi (Aniołków) w soboty na godz. 1000 do salki na plebanii (dziękujemy prowadzącym: p. Urszuli Firlej i p. Markowi Jaszczewskiemu).

7.29 VI (czwartek) – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze św. (wszystkie w kościele) o godz. 800, 930 i 1800. Kaplica w Zastawiu godz. 1045.

8.W tym tygodniu I sobota i I niedziela miesiąca. Adoracja po Mszy św. o godz. 930 – prowadzi Legion Maryi.

9.Prasa religijna: duże rodziny – górą; czy islam zagraża Europie?; „ubodzy – skarbem Kościoła; tajemnice Fatimy; miłość – najważniejszym przykazaniem; dwa filary Kościoła – święci Piotr i Paweł; (w Niedzieli – nasze Aniołki w Garbowie Cukrowni na festiwalu – zdjęcie).

10.Na zakończenie pomódlmy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży i bezpieczne wakacje.

poniedziałek,
26 czerwca 2017