26.10.2014r. – XXX Niedziela zwykła

1.W najbliższą sobotę 1 XI uroczystość Wszystkich Świętych, a w niedzielę 2 XI wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze św. w te dni tak, jak w niedziele – o godz. 800, 930, 1200 i 1700. W kaplicy w Zastawiu o godz. 1045.
Msza św. o godz. 1200 na cmentarzu w oba dni i po tej Mszy św. procesja żałobna.

2.W dniach od 1 do 8 XI można uzyskać odpust zupełny, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu cierpiące, odwiedzając cmentarz i kościół i modląc się w intencji zmarłych.

3.W listopadzie będziemy modlili się za zmarłych polecanych w kartkach wypominkowych pół godziny przed Mszą św. wieczorową, a w niedziele i święta przed każdą Mszą św.     Godziny modlitw podane są na kartkach wypominkowych. Jeżeli ktoś potrzebowałby jeszcze kartki wypominkowe, to są w zakrystii.

4.Prosimy o uprzątnięcie śmieci z grobów i złożenie ich na miejscach do tego przeznaczonych tzn. na dwóch śmietnikach z obu stron cmentarza. Nie wyrzucamy za parkan. Śmieci ze śmietników cmentarnych będą wywiezione w piątek 31 X rano.

5.Prasa religijna: orędzie synodu na temat rodziny; beatyfikacja papieża Pawła VI; los dzieci z rodzin rozbitych; uroczystość Wszystkich Świętych czy święto zmarłych? 300 lat Seminarium Duchownego w Lublinie. Jest też MGN dla dzieci z plakatem mistrzów świata w siatkówce.

6.W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Anna Wójtowicz z Markuszowa,
+ Bogusława Wróbel z Markuszowa.
Pomódlmy się w ich intencji.

piątek,
31 października 2014