24.07.2016r. – XVII Niedziela zwykła

Marcin Bogdan Paprocki, kawaler ze Stalowej Woli, parafii Opatrzności Bożej

Katarzyna Weronika Matraszek, panna z Gór, parafii tutejszej
Marcin Poczek, kawaler z Łan, parafii tutejszej

1.Dziękujemy serdecznie rodzinom z Kalenia n/szosą, które wczoraj sprzątały kościół oraz za ofiary na kwiaty. Za tydzień, w sobotę prosimy c.d. rodzin z Kalenia n/szosą: Mizeraccy, Stępniewscy, Woch, Adasik (nr 42 – 37).

2.Rozpoczęły się ŚDM w wymiarze diecezjalnym (wczoraj w Lublinie – stadion Arena), a w tym tygodniu z papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy w naszych modlitwach o owocny i bezpieczny przebieg tych spotkań.

3.Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji patrona kierowców św. Krzysztofa. Każdy dostanie pamiątkowy znaczek, a ofiary składane z tej racji przeznaczone są na pomoc dla polskich misjonarzy.

4.Trwają jeszcze zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

5.Prasa religijna: spotkać papieża w Polsce; „bez żywej wiary Polaków – Polska nie może się ostać”; dziadkowie Pana Jezusa; piesze pielgrzymki na Jasną Górę.

6.W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ ks. Abp Zygmunt Zimowski – były bp diecezji radomskiej oraz duszpasterz chorych w Stolicy Świętej,
+ ks. Stanisław Szozda – duszpasterz z Chełma,
a za tydzień 31 VII – 19 rocznica + ks. Antoniego Chemperka, byłego proboszcza naszej parafii.
Pomódlmy się w ich intencji.

czwartek,
28 lipca 2016