29.05.2016r. – IX Niedziela zwykła

Paweł Aftyka, kawaler z Drzewc, parafii Piotrowice Małe

Edyta Staniak, panna z Woli Przybysławskiej, parafii Garbów
Mateusz Niezbecki, kawaler z Markuszowa, parafii tutejszej

1.Intencje dla Kółek Różańcowych na miesiąc czerwiec:
Ogólna:
Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.
Misyjna:
Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.

2.Dziękujemy serdecznie rodzinom  z Łan za sprzątanie i kwiaty do kościoła. Za tydzień, w sobotę prosimy c.d. rodzin z Łan: Pyda, Mazur, Fabian, Piech, Poczek (nr 44 – 50).

3.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała: druhom strażakom z OSP, paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w pięknych strojach ludowych, Legionowi Maryi, Kółkom Różańcowym, dzieciom, które sypały kwiatki i ich rodzicom, za tak liczny udział, ministrantom, lektorom, panu organiście i jego chórowi rodzinnemu, panu kościelnemu, policji z Komisariatu w Kurowie, tym, którzy przygotowali ołtarze, ślubnym z Bożego Ciała i soboty – za wystrój kościoła kwiatami, oraz ks. Seniorowi i ks. wikariuszowi.

4.Codziennie do czwartku 2 VI procesja eucharystyczna dokoła kościoła z sypaniem kwiatków o godz. 1730, a w czwartek 2 VI zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i słodkie prezenty dla dzieci sypiących kwiatki i ministrantów.

5.W czerwcu o godz. 1730 – nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa – serdecznie zapraszamy.

6.W piątek 3 VI uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (I piątek)

7.W sobotę 4 VI – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (I sobota)

8.Przyszła niedziela 5 VI to Dzień Dziękczynienia. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.5 czerwca na terenie szkoły odbędzie się Festyn Rodzinny. W programie m. in.: konkursy dla dzieci, zabawy integracyjne, kiermasz ciast oraz mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją straży pożarnej i młodzieży szkolnej.  Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami w godzinach 1400-1700.
Festyn współorganizują Rada Rodziców przy ZS w Markuszowie oraz Gminny Komisja ds. profilaktyki .

10.Prasa religijna: o procesjach Bożego Ciała; kard. Stefan Wyszyński – kandydat na ołtarze; „Trybunał Konstytucyjny – nie czyj, ale jaki?” jak zatrzymać młodych w Kościele? jak pomagać uchodźcom? ŚDM; 1050 rocznica chrztu Polski; Rok Miłosierdzia.

11.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Janina Mrozek z Kalenia,
+ Józef Zając z Kalenia
+ Mieczysław Leszek z Zabłocia,
+ Mieczysław Kozak z Płonek,
+ Kazimiera Rosa z Zabłocia.
Pomódlmy się w ich intencji.

niedziela,
29 maja 2016