10.12.2017r. – II Niedziela Adwentu

1.Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Targowej i Strażackiej za wczorajsze sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Za tydzień w sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy rodziny z ul. Strażackiej: Trojak, Buczkowscy, Woch.

2.Ponieważ będziemy wyjeżdżali na spowiedzi rekolekcyjne do sąsiednich parafii, prosimy ważne sprawy kancelaryjne zgłaszać bezpośrednio po poranne Mszy św.

3.Bardzo serdecznie dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych za przygotowanie posiłków dal księży podczas rekolekcji. „Bóg zapłać”.

4.Są już w zakrystii świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 5 zł.

5.Prosimy radnych naszej Rady Duszpasterskiej o pobranie dzisiaj w zakrystii opłatków na stół wigilijny i rozniesienie ich do wszystkich rodzin a naszej parafii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na remont naszego kościoła. I etap remontu koszt 1 100 000 zł. Nasz udział własny to koszt 20% czyli min. 200 000 zł. Złożyliśmy już wszystkie potrzebne dokumenty do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i czekamy na odpowiedź. Nie wyznaczamy jakichś konkretnych cen na ofiarę za opłatek. Ile kto może. W czasie Kolendy będziemy w dalszym ciągu kontynuowali tę zbiórkę.

6.Ofiary zbierane dzisiaj do puszki przeznaczone są na Fundusz „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W imieniu ks. Abpa składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7.Prasa religijna: Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie; historyczny rekord podpisów za życiem; miłosierdzie jest jedno – wigilijne świece; zatroskanie rządu o naród, państwo i rodzinę.

12 grudnia 2017

Wtorek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn