17.05.2015r. – Wniebowstąpienie Pańskie

Jacek Pasek, kawaler z Łopatek, parafii Wąwolnica

Paulina Maria Rudyk, panna z Markkuszowa, parafii tutejszej
Michał Zięba, kawaler z Chrząchowa, parafii Końskowola

1.W imieniu ks. Abpa składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016.

2.W niedzielę za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 1200. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek 22 V o godz. 1630. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach uczestniczących po raz pierwszy w pełni w Eucharystii. Sprzątanie kościoła (rodzice dzieci I-Komunijnych) w piątek 22 V po Mszy św. wieczorowej.

3.W niedzielę za tydzień, 24 V – II tura wyborów prezydenckich. Postarajmy się spełnić nasz obywatelski obowiązek i wziąć udział w głosowaniu.

4.Centrum Jana Pawła II zaprasza do uczestnictwa w Marszu Życia odbywającego się pod hasłem: „Rodzina – Wspólnota – Polska”, który przejdzie ulicami Lublina w niedzielę, 31 maja 2015 r. Rozpocznie się on programem na scenie o godz. 1430 przed Collegium Jana Pawła II (ul. Łopacińskiego), o godz. 1600 rozpocznie sie przemarsz, o godz. 1700 Eucharystia w Archikatedrze Lubelskiej, a następnie od godz. 1830 koncert zespołu Guadalupe na Placu Litewskim, połączony z finałem akcji Caritas „Kilometry dobra”.   Szczegółowe informacje na stronie: www.marszzycia.lublin.pl.

5.Prasa religijna: św. Jan Paweł II prywatnie (niepublikowane zdjęcia); obecny rok 2015 – rokiem św. Jana Pawła II; o wyborach prezydenckich; Polska potrzebuje zmian.

6.W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Regina Węgielska z Gór,
+ Wincentyna Durak z Łąkoci. Pogrzeb jutro o godz. 1500,
a z Diecezji Lubelskiej
+
ks. Stanisław Róg (l. 65) – długoletni proboszcz par. św. Antoniego Padewskiego z Lublina.
Pomódlmy się w ich intencji.

piątek,
22 maja 2015