29.03.2015r. – Niedziela Palmowa

Marcin Matacz, kawaler z Wilkołaza, parafii Wilkołaz

Ewa Agnieszka Szczerbetka, panna z Gór, parafii tutejszej
Krzysztof Walczak, kawaler ze Stasina, parafii Matczyn

Magdalena Korzeniowska zd. Brzezicka, cywilnie związana z Łan, parafii tutejszej
Kamil Maciej Korzeniowski, cywilnie związany z Gołębia, parafii Gołąb

1.Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele tzw. Wielki Tydzień, w którym są Trzy Dni Święte – czyli Triduum Sacrum.
Wielki Czwartek
– pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa
Wielki Piątek
– pamiątka męki Pańskiej. Jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św., tylko tzw. liturgię Wielkiego Piątku. Obowiązuje post ścisły.
Wielka Sobota
– Wigilia Paschalna. Poświęcenie pokarmów, wody i ognia.

2.Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego czyli Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty odprawiane będą o godz. 1800.
W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730.
W Wielką Sobotę na nabożeństwo wieczorne przynosimy ze sobą świece i naczynie na wodę święconą.

3.Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:
w kościele parafialnym o godz. 800, 900, 1000, 1100, 1200 i po liturgii wieczornej,
na wioskach od godz. 900
1 ksiądz:
Zabłocie, Góry Stara Wieś, Góry szkoła, Kol. Bronice, Olszowiec, Kaleń u p. Serewy, Kaleń – remiza OSP,
2 ksiądz: Bobowiska, Wólka Kątna, Zastawie, Łąkoć (całość –w remizie OSP), Barłogi, Kłoda, Olempin.

4.Od dzisiaj możemy już nabyć „Chlebki dobroci” Caritasu na stół wielkanocny w cenie 5 zł, z których dochód przeznaczony jest dla biednych i potrzebujących.

5.Na bocznym ołtarzu znajduje się puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.W niedzielę, za tydzień – Zmartwychwstanie Pańskie – największe święto chrześcijańskie. Msza św. rezurekcyjna z procesją dokoła kościoła o godz. 800 (Msze św. – jak w każdą niedzielę). W kaplicy w Zastawiu o godz. 800.
Do procesji zapraszamy Straż Pożarną, Kółka Różańcowe, Legion Maryi, KSM, ministrantów i wszystkich wiernych.

7.Do adoracji przy Grobie Pańskim zapraszamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w godz. od 1800 do 2200.

8.Zapraszamy do sprzątania kościoła na święta – w środę 1 IV na godz. 1830 – Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych.

9.Przypominamy o uregulowaniu opłat za wywóz śmieci z cmentarza – 10 zł od jednego grobu rocznie.

10.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 konkurs na palmę wielkanocną.

11.Został zakupiony specjalny reflektor do oświetlenia obiektów sakralno-zabytkowych. Pan wójt z Kurowa wyraził zgodę na umieszczenie go na słupie elektrycznym – za co serdecznie panu wójtowi dziękujemy. Dziękujemy też panom elektrykom z Nałęczowa za zainstalowanie go.

12.Prasa religijna: męka Chrystusa a odkupienie świata; jak przeżyję spotkanie ze Zmartwychwstałym? polityka a chrześcijaństwo; 2 IV – kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W GN – płyta z filmem „Pasja”.

13.Na zakończenie pomódlmy się w intencji naszej parafii, wszystkich rodzin, o dobre przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

niedziela,
29 marca 2015