23.11.2014r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Paweł Kuś, kawaler z Markuszowa, parafii tutejszej

Magdalena Finkowska, panna z Markuszowa, parafii tutejszej
Emil Wójtowicz, kawaler z Woli Przybysławskiej, parafii Garbów

1.Pragniemy serdecznie pogratulować nowo wybranej Radzie naszej Gminy, wszystkim radnym i panu wójtowi Andrzejowi Rozwałce i życzyć Bożego błogosławieństwa  i zdrowia w pracy dla naszej wspólnoty gminnej – czyli małej Ojczyzny. Obyśmy w dalszym ciągu potrafili pracować w zgodzie i miłości oraz budować lepszą przyszłość naszej wspólnoty. Szczęść Boże.

2.W okresie Adwentu będą odbywały się konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1200.

3.Za tydzień w niedzielę 30 XII rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi nowy ks. proboszcz z parafii Dęba – ks. mgr Jan Rząd – i potrwają do 2 XII włącznie. Zarezerwujmy sobie czas na okres rekolekcji, abyśmy poprzez udział w świętych rozmyślaniach dobrze przygotowali się do świąt Bożego Narodzenia. (Dokładny program rekolekcji za tydzień).

4.Bardzo serdecznie dziękujemy panu Marianowi Mazurkiewiczowi z Markuszowa za wyremontowanie drzwi wejściowych do kościoła. Teraz już nie trzeba mocno trzaskać drzwiami, tylko bardzo lekko otwierać klamką. Dziękujemy jeszcze raz serdecznie panu Marianowi, który nigdy nie odmawia żadnej pomocy dla parafii. Życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

5.Komitet Organizacyjny Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę przy Zespole Szkół w Markuszowie zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców o pomoc w zbieraniu darów dla dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno - wychowawczych.
Zbieramy odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze, produkty i półprodukty spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania, ziemiopłody, przedmioty gospodarstwa domowego.   Nie zbieramy pieniędzy!

Dary będą zbierane w okresie 24 XI – 05 XII 2014 r. w Zespole Szkół w Markuszowie, a Wielka Uliczna Zbiórka Darów odbędzie się dnia 23 listopada 2014 r. przed każdą Mszą Świętą przy kościele w Markuszowie.
Zebrane dary będą przekazane dzieciom z naszej gminy.
Serdecznie dziękujemy- szkolny koordynator akcji.

6.Prasa religijna: o królestwie Boga na gruzach historii; Nano-lekarz – o medycynie przyszłości; o wystąpieniu papieża Franciszka na forum Parlamentu Europejskiego. W GN jest kalendarz na 2015 rok. Jest także MGN z lampionem na roraty.

7.Na zakończenie pomódlmy się o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla pana wójta i radnych naszej gminy, o zgodną i owocną pracę dla naszej małej Ojczyzny.

czwartek,
27 listopada 2014