27.07.2014r. – XVII Niedziela zwykła

1.Intencje dla Kółek Różańcowych na miesiąc sierpień.
Ogólna:
Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy, znaleźli wielkoduszną gościnę, i by ich prawa były chronione.
Misyjna: Aby chrześcijanie w Oceanii głosili z radością wiarę wszystkim ludom kontynentu.

2.Poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców dzisiaj po każdej Mszy św. Kierowcy otrzymają różańce ze św. Krzysztofem. Ofiary z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w krajach misyjnych.

3.Ogłoszenie dot. zbiórki zużytego sprzętu:
Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, monitory, telewizory, radia, drukarki, pralki, odkurzacze itp. Szczegóły są na ulotce, którą rozdają ministranci.
Oddając niepotrzebny sprzęt możemy pomóc w edukacji w Afryce, dlatego w czwartek 31 lipca w Markuszowie na parkingu przy kościele w godz. 800 – 1600, tak ja w roku ubiegłym będzie można złożyć bezpłatnie sprzęt, który o godz. 1600 zostanie zabrany.

4.W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

5.Doroczne nabożeństwo żałobne w intencji zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii – na cmentarzu parafialnym – odprawione będzie w sobotę 2 VIII (I sobota sierpnia) o godz. 1500. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6.Prasa religijna: Korea oczekuje papieża; o Matce Teresie z Kalkuty; o masakrze w strefie Gazy; czystka religijna na wschodniej Ukrainie; jak wygląda dzień papieża Franciszka; „Nie możemy się nigdy poddać” – o zobowiązaniach wynikających z Powstania Warszawskiego; odsłony nowego ateizmu; musimy przestać być kalekami; o pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

środa,
30 lipca 2014