13.04.2014r. – Niedziela Palmowa

Zapowiedzi przedślubne:

Barbara Agata Lipnicka, panna z Gór Kol., parafii tutejszej

Kamil Piotr Witkowski, kawaler z Lublina, parafii Nawrócenia św. Pawła

1.Ostatni tydzień przed Wielkanocą nazywa się Wielkim Tygodniem i trzema dniami świętymi – Triduum Sacrum – Wielkim Czwartkiem, Wielkim Piątkiem i Wielką Sobotą.
Wielki Czwartek
– to pamiątka Wieczerzy Pańskiej i ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa
Wielki Piątek
– pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. (tylko liturgia Wielkiego Piątku). Obowiązuje post ścisły.
Wielka Sobota
– Wigilia Paschalna – poświęcenie ognia i wody oraz pokarmów.

2.Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego czyli Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty odprawiane będą o godz. 1800.
W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730.
W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą na wieczorne nabożeństwo świece i naczynie na wodę święconą.

3.Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:
w kościele parafialnym o godz. 800, 900, 1000, 1100, 1200 i po liturgii wieczornej,
na wioskach od godz. 900
1 ksiądz:
Zabłocie, Góry Stara Wieś, Góry szkoła, Kol. Bronice, Olszowiec, Kaleń u p. Serewy, Kaleń – remiza OSP,
2 ksiądz: Bobowiska, Wólka Kątna, Zastawie, Łąkoć (nasza część i z Kurowa – wszyscy w remizie OSP), Barłogi, Kłoda, Olempin.

4.Od dzisiaj możemy już nabyć „Chlebki dobroci” Caritasu na stół wielkanocny w cenie 5 zł, z których dochód przeznaczony jest dla biednych i potrzebujących.

5.Jutro, w poniedziałek od godz. 900 do 1200 będziemy odwiedzali w domach chorych i starszych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, aby mogli wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. Prosimy zgłaszać dzisiaj nazwiska i adresy w zakrystii.

6.Na bocznym ołtarzu znajduje się puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7.Za tydzień niedziela Wielkanocna – Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto chrześcijańskie. Porządek Mszy św. w kościele jak każdą niedzielę. W kaplicy o godz. 1045. Msza św. rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godz. 800. Do procesji zapraszamy Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Straż Pożarną, KSM, ministrantów i wszystkich wiernych.

8.Zapraszamy także do adoracji przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 1800 do 2200.

9.W Wielki Piątek w ramach przygotowań duchowych do kanonizacji papieża Jana Pawła II i Jana XXIII rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej (Liturgii Wielkopiątkowej) – codziennie do soboty 26 IV – Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na te czuwania przedkanonizacyjne.

10.Zapraszamy panie z Legionu Maryi oraz Kółek Różańcowych do pomocy w sprzątaniu kościoła na święta – w najbliższą środę od godz. 900.

11.Bardzo serdecznie dziękujemy panom z Wólki Kątnej za wywiezienie śmieci z cmentarza na wysypisko w Kłodzie oraz panu wójtowi z naszej gminy za użyczenie ładowarki.
Pracowali następujący panowie z Wólki Kątnej: Krzysztof Gawron, Edward Woch, Mirosław Gorecki, Karol Sobiński, Ryszard Woch, Robert Woch, Adam Próchniak i operator ładowarki – Mariusz Struski z Olempina. „Bóg zapłać”.
Zostało wywiezione 15 ton śmieci.
Na naszym cmentarzu są 2622 groby. Opłaty roczne po 10 zł od grobu (na opłacenie składowania śmieci na wysypisku w Kłodzie) zostały wniesione od części grobów. Prosimy pozostałych parafian, którzy jeszcze nie uregulowali tych opłat na rok bieżący 2014 o uregulowanie.

12.Prasa religijna: o sytuacji na Ukrainie; o przygotowaniach do kanonizacji Jana Pawła II; o katastrofie smoleńskiej; lekcja umierania Jana Pawła II; sprzeciw Kościoła wobec zmiany płci.

13.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Sylwester Głos z Kłody
+ Sabina Wajs z Markuszowa, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 1500
a z naszej diecezji lubelskiej + ks. Jan Pokrywka, proboszcz z Chełma – przed laty wikariusz w Kurowie, a przed 4 laty prowadził rekolekcje w naszej parafii.
Pomódlmy się w ich intencji.

niedziela,
20 kwietnia 2014