23.04.2017r. – Niedziela Bożego Miłosierdzia

Zapowiedzi przedślubne:

Karolina Staniec, panna z Markuszowa, parafii tutejszej
Marcin Matys, kawaler z Ługowa, parafii Garbów

1.Ofiara na kościół – bezimiennie z Gór – 100 zł. „Bóg zapłać”.

2.Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Tylnej za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty. W sobotę po Mszy św. wieczorowej prosimy rodziny z ul. Środkowej: Żaba, Staniec, Paprota, Jaszczewski, Buczyński.

3.Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny będąc wolnym od grzechu i odmawiając modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” dodając „Jezu ufam Tobie”.

4.Dzisiaj rozpoczyna się 73 Tydzień miłosierdzia. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary do puszek na Fundusz Caritas.

5.Zbliża się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Prosimy o odnowienie i odmalowanie kapliczek i figur przydrożnych. Zbliża się też odpust w kościółku na św. Stanisława biskupa i męczennika. Msza św. na cmentarzu przed odpustem będzie odprawiona w sobotę 6 V o godz. 1500. postarajmy się w ciągu najbliższego tygodnia posprzątać na cmentarzu.

6.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7.Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że termin składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2017 upływa 15 maja br. Takie dokumenty będzie można jeszcze złożyć do 9 czerwca, ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesyłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście – w biurach powiatowych ARiMR.

8.GOPS w Markuszowie informuje, że Bank Żywności w Lublinie realizuje pomoc żywnościową. GOPS zachęca wszystkie osoby korzystające z pomocy oraz osoby, które nie korzystają z pomocy, ale spełniają kryterium dochodowe – do zgłaszania się do dnia 27 kwietnia br. Warunkiem skorzystania z pomocy jest otrzymanie skierowania z GOPS, które wydawane jest przez pracowników socjalnych.

9.Prasa religijna: miłosierdzie Boże i ludzkie; starcie cywilizacyjne – Europa i Islam; 100 rocznica objawień fatimskich. W GN płyta – film „Zmartwychwstały”. MGN dla dzieci.

10.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Janina Sumorek z Łan.
Pomódlmy się w jej intencji.

poniedziałek,
24 kwietnia 2017

Poniedziałek, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski