01.03.2015r. – II Niedziela Wielkiego Postu

1.Intencje dla Kółek Różańcowych na miesiąc marzec:
Ogólna:
Aby wszyscy ludzie prowadzący badania naukowe stawiali sobie za cel służenie inte­gralnemu dobru człowieka.
Misyjna: Aby coraz bardziej uznawany był specyficzny wkład kobiety w życie Kościoła.

2.W okresie Wielkiego Postu księża będą wyjeżdżali na spowiedzi rekolekcyjne do sąsiednich parafii. Prosimy ważne sprawy kancelaryjne zgłaszać rano – bezpośrednio po Mszy św. o godz. 730.

3.Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na potrzeby misji. W imieniu misjonarzy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.Drodzy Darczyńcy i Przyjaciele Caritas Archidiecezji Lubelskiej, z całego serca proszę o wsparcie kampanii 2%, polegającej na przekazaniu 1% z podatku oraz 1% od serca. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli pomóc podopiecznym Funduszu Caritas Dzieciom oraz ukończyć budowę Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie. Zachęcamy do pobrania wizytówek z numerem KRS, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Ogromne Bóg zapłać za pomoc. Ks. Wiesław Kosicki – Dyrektor Caritas.

5.W imieniu ks. Rektora i wszystkich kleryków Lubelskiego Seminarium Duchownego składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

6.Na ołtarzu została wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7.Serdecznie zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1630.

8.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Prowadzi Legion Maryi.

9.W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca.

10.Prasa religijna: cierpienie w życiu człowieka; jak przeżywam Wielki Post? przyszłość krajów protestanckich; męczeństwo chrześcijan przez islamskich terrorystów; czy grozi nam wojna? 1 marzec – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych; „i Ty jesteś misjonarzem”.

11.Na zakończenie pomódlmy się o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

piątek,
06 marca 2015