22.04.2018r. – IV Niedziela Wielkanocna

Wojciech Śniadowski, kawaler z Gór, parafii tutejszej

Iwona Próchniak, panna z Markuszowa, parafii tutejszej
Robert Żywicki, kawaler z Markuszowa, parafii tutejszej

1.Ofiary na kościół: bezimiennie z ul. Strażackiej – 1000 zł, z ul. Lubelskiej – 300 zł., z Bełżyc – 200 zł. Bóg zapłać.

2.Dziękujemy serdecznie rodzinom z Bobowisk, które wczoraj sprzątały kościół i za ofiary na kwiaty. W sobotę po Mszy św. wieczorowej prosimy c.d. rodzin z Bobowisk: Zielińscy, Filipiak, Zając, Piech.

3.Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. dra Wojciecha Rebetę – ojca duchownego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, który na każdej Mszy św. kieruje do nas Słowo Boże i mówi o powołaniach do kapłaństwa.

4.Dzisiaj w Markuszowie w Gminnym Domu Kultury o godz. 1500 spotkanie z Wojewodą Lubelskim i parlamentarzystami PiS.

5.Po konsultacjach z Radnymi naszej Rady Parafialnej zrezygnowaliśmy na razie ze sprzedaży działek parafialnych na remont kościoła, a wystąpiliśmy do ks. Arcybiskupa o pozwolenie na zaciągnięcie kredytu 400 000 zł na ten cel. Ks. Abp wyraził zgodę. Tak więc mamy dofinansowanie 400 000 zł ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pozwolenie na kredyt 400 000 zł. Razem na remont I etapu (dachu kościoła – do końca października tego roku) mamy 800 000 zł. Ten kredyt 400 000 zł mamy spłacić w ciągu 2 lat. Nr konta parafialnego znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii:
Parafia św. Józefa w Markuszowie
Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie
97 8187 0004 2001 0007 1547 0001

6.Serdecznie zapraszamy Radnych naszej Rady Parafialnej na spotkanie w najbliższy wtorek 24 kwietnia po Mszy św. wieczorowej o godz. 1830.

7.Jutro uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 730 i 1800.

8.Prasa religijna: zdrowa rodzina podstawą narodu i państwa; troska o powołania kapłańskie i zakonne; nowa adhortacja papieska „Cieszcie się i radujcie”; 100 rocznica odzyskania niepodległości. Jest nowy MGN.

9.Na zakończenie pomódlmy się o Boże błogosławieństwo dla naszych prac przy remoncie kościoła.

24 kwietnia 2018

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jerzego, męczennika albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika