31.08.2014r. – XXII Niedziela zwykła

Zapowiedzi przedślubne:

Anna Eliza Lipnicka, panna z Kol. Góry, parafii tutejszej
Michał Jan Niewiara, kawaler z Wrocławia, parafii NMP Królowej Polski

1.Intencje dla Kółek Różańcowych na miesiąc wrzesień.
Ogólna:
Aby niepełnosprawni umysłowo otaczani byli miłością i pomocą, których potrzebują, by godnie żyć.
Misyjna:
Aby chrześcijanie, natchnieni Słowem Bożym, angażowali się w służbę ubogim i cierpiącym.

2.Jutro – 1 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego jutro o godz. 800, a następnie pozostałe uroczystości w szkole.

3.Dyrektor Zespołu Szkół w Markuszowie informuje, że od dnia 1 września zmianie ulęgają godziny dowożenia uczniów z północnej części Gminy. Rano będzie jechał w tym kierunku tylko jeden autobus. Najpierw autobus pojedzie na:
Olempin – godz. 722
Kamienna Górka – godz. 725
Bobowiska II – godz. 729
Wólka Kątna – godz. 732
Bobowiska III – godz. 735
kierunek Łany, Kaleń, Olszowiec oraz Góry, Zabłocie BEZ ZMIAN tzn., tak jak w roku ubiegłym.
Szczegółowy rozkład jazdy autobusów szkolnych, znajduje się na szkolnej tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły.

4.Za tydzień 6 i 7 września – XXXVI rocznica koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza wszystkich parafian. Jak co roku z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Wąwolnicy w niedzielę 7 września o godz. 600 sprzed kościoła. Serdecznie zapraszamy.

5.Dzisiaj uroczystości dożynkowe gminno-parafialne w Kaleniu. Rozpoczęcie o godz. 1200 Mszą św.

6.W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca, a także I czwartek – kiedy to modlimy się o powołania kapłańskie. (Zachęcamy uczniów do spowiedzi – rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Bogiem).

7.W I piątek miesiąca o godz. 1730 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania z kl. II i III Gimnazjum, a po Mszy św. spotkanie z ks. wikariuszem.

8.W sobotę 6 września o godz. 1100 będzie miała miejsce podniosła uroczystość – poświęcenie tablicy pamiątkowej przy krzyżu w lesie Borek w 70 rocznicę śmierci partyzantów z naszego regionu, poległych w bitwie z hitlerowskim okupantem. Byli to partyzanci:
+ Henryk Buczkowski
+ Jan Durakiewicz
+ Bolesław Reszka
+ Antoni Smolak
Na tę uroczystość zapraszają rodziny poległych, a pamiątkową tablicę ufundował i wykonał pan Marian Mazurkiewicz z Markuszowa, któremu serdecznie dziękujemy.

9.Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 930 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Legion Maryi.

10.W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”.

11.W przyszłą niedzielę 7 września po Mszy św. o godz. 800 w kościółku modlitwy przy grobie ofiar niemieckiego bombardowania w Markuszowie z 8 i 10 IX 1939r.

12.Prasa religijna: „czy wojna może być sprawiedliwa?” o tragedii smoleńskiej; o pokój na Ukrainie i świecie; spis cudów w sanktuarium w Wąwolnicy; chrześcijanie a polityka; 75 rocznica wybuchu II wojny światowej; oraz bardzo ciekawy MGN dla dzieci.

13.Pomódlmy się w intencji ofiar II wojny światowej.

poniedziałek,
01 września 2014