15.10.2017r. – XXVIII Niedziela zwykła

1.     Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Chopina za wczorajsze sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Za tydzień w piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy c.d. rodzin z ul. Chopina: Szczurowscy, Zgodzińscy, Frejowscy, Buczkowscy, Białota, Gadowscy, Pecio.

2.     Dzisiaj doroczne liczenie wiernych obecnych na niedzielnej Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św.

3.     Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „Świętopietrze”.

4.     Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone są na „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.

5.     W przyszłą niedzielę 22 X odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna księdza biskupia. Takie wizytacje odbywają się w każdej parafii co 5 lat. Mają one na celu dokonanie oglądu personalnego, finansowego i gospodarczego parafii. W naszej parafii wizytacji dokona ks. bp Mieczysław Cisło – biskup pomocniczy naszej diecezji.
Program wizytacji:
godz. 800 – Msza św. w Zastawiu w kaplicy z udziałem ks. biskupa.
godz. 930 – uroczyste powitanie ks. biskupa w naszej parafii, a po Mszy św. o godz. 930 spotkanie z Radą Parafialną i nauczycielami – serdecznie zapraszamy.
godz. 1130 – spotkanie ks. biskupa z Legionem Maryi, Kółkami Żywego Różańca, KSM, grup misyjną dzieci, ministrantami i lektorami.
godz. 1200 – Msza św. z udziałem dzieci i ks. biskupa. Przyprowadźmy nasze dzieci na tę Mszę św. Będą też śpiewały nasze „Aniołki”.
godz. 1700 – Msza św. bez udziału ks. biskupa.
Intencje mszalne z godz. 800 przeniesione na godz. 1700.
Na Mszę św. o godz. 930 zapraszamy poczty sztandarowe OSP i naszej szkoły.

6.     Zostały już przygotowane kartki wypominkowe do wszystkich rodzin w parafii, w których będziemy modlili się w miesiącu listopadzie za naszych zmarłych. Prosimy serdecznie Radnych naszej Rady Parafialnej o pobranie dzisiaj te kartki w zaadresowanych kopertach i rozniesienie do rodzin na wioskach i w Markuszowie.

7.     Jutro rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II.

8.     Prasa religijna: refleksje z modlitwy różańcowej na granicy; śmierć dziecka – największy ból dla rodziców; rocznica wyboru Polaka – papieża; film i prawda o św. o. Maksymilianie Kolbe; 100 – rocznica objawień fatimskich.

9.     W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Kamil Usarek z Gór, który zginął w wypadku – pogrzeb we wtorek w kościele w Piotrowicach o godz. 1300,
+ Janina Dąbrowska z Gór – pogrzeb jutro o godz. 1400.
Pomódlmy się w ich intencji.

czwartek,
19 października 2017