2195762

21.05.2017r. – VI Niedziela Wielkanocna

Zapowiedzi przedślubne:

Elwira Kukier, panna z Kol. Rudzienko, parafii MichówWojciech Woch, kawaler z Wólki Kątnej, parafii tutejszej

Joanna Maria Lipnicka, panna z Kol. Góry, parafii tutejszejRadosław Maciej Bartnik, kawaler z Lublina, parafii św. Agnieszki

Edyta Kowalczyk, panna z Bogucina, parafii GarbówHubert Głos, kawaler z Zastawia, parafii tutejszej

1.Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za piękny wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz zatroskanie o religijne wychowanie dzieci. "Bóg zapłać" za częściowe sfinansowanie nowego wyświetlania pieśni w kościele.

2."Bóg zapłać" panom Leszkowi Żakowi i Jerzemu Nowakowi za pomoc w wykonaniu nowego ekranu projekcyjnego.

3.W przyszłą niedzielę w kaplicy w Zastawiu I Komunia święta na Mszy św. o godz. 1045. Spowiedź dzieci i ich najbliższych w piątek o godz. 1600 w kaplicy w Zastawiu.

4.W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1200 będzie rocznica I Komunii świętej dla dzieci z klasy IV. Spowiedź dzieci i ich najbliższych w sobotę o godz. 900. Po spowiedzi będzie próba dla dzieci.

5.Do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy św. wieczorowej prosimy rodziców dzieci rocznicowych.

6.Powoli zbliża się czas peregrynacji Krzyża Trybunalskiego z katedry lubelskiej i rekolekcje z tym związane. Krzyż Trybunalski wędruje po wszystkich parafiach naszej Diecezji Lubelskiej już od 2 lat. Od 15 do 24 VI będzie w naszej parafii. Od 15 do 19 VI odbędą się rekolekcje. Grupa misjonarzy to 7 osób. Chcą mieszkać  u parafian – po 2 osoby u rodziny. Później przez tydzień będziemy adorowali ten krzyż, a na zakończenie 24 VI ks. Abp Stanisław Budzik udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W kolejne niedziele dalsze informacje.

7.Dzisiaj w naszej parafii na sumie o godz. 1200 I Komunia święta. Do sakramentu Eucharystii przystępuje po raz pierwszy 50 dzieci.

8.Prasa religijna: w Fatimie z papieżem Franciszkiem; o zamachu na papieża św. Jana Pawła II z 13 V 1981 r.; wieś – ostoją polskości; recepta na europejski kryzys. MGN dla dzieci.

9.Na zakończenie pomódlmy się w intencji dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przyjęły Komunię świętą.

środa,
24 maja 2017

Środa, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych