13.08.2017r. – XIX Niedziela zwykła

Mariusz Damian Jóźwiak, kawaler z Woli Przybysławskiej, parafii Garbów

Patrycja Malwina Bednarczyk, panna z Janowa, parafii Garbów
Damian Sołyga, kawaler z Bronic, parafii tutejszej

1.Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Polnej za wczorajsze sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Za tydzień w sobotę po Mszy św. wieczorowej prosimy do sprzątania c.d. rodzin z ul. Polnej: Stelmarczyk, Izdebscy, Grzegorczyk.

2.We wtorek 15 VIII wypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, popularnie zwanej Matki Bożej Zielnej. Msze św. w porządku niedzielnym. Wszystkie w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą do poświęcenia wianki zielne.

3.W niedzielę 20 sierpnia Dożynki Gminne połączone z obchodami 700-lecia Markuszowa i 100-lecia urodzin poety Jana Pocka o godz. 1200 na skwerze przy ul. Rynek w Markuszowie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4.Msza św. za Witolda Kozak, która była wyznaczona na jutro na godz. 1730 będzie odprawiona pół godziny później – o godz. 1800.

5.Nabożeństwo fatimskie dzisiaj o godz. 1630.

6.Prasa religijna: największa miłość na ziemi – małżeństwo; Wniebowzięcie NMP – kierunek do nieba; lekcja historii – „Cud nad Wisłą 1920”; pielgrzymki piesze na Jasną Górę; Powstanie Warszawskie trwa; w Niedzieli – dodatek dla rodzin – nowe wnioski „Rodzina +”.

7.W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do Pana:
+ Zofia Dąbrowska z Gór – pogrzeb jutro o godz. 1200,
+ Irena Próchniak z Kłody – pogrzeb jutro o godz. 1400,
+ Stanisława Mańka z Łan – pogrzeb jutro o godz. 1600.
Pomódlmy się w ich intencji.

czwartek,
17 sierpnia 2017